NAŠE VINAŘSTVÍ

Domaine de Gournier - Mas Bres

Region: Occitanie (dříve Languedoc)

Mikroregion: Cévennes

Domaine de Gournier se nachází na úpatí pohoří Cévennes. Vinařství obhospodařuje 130 hektarů vinic ve 14 různých obcích. Výhodou je jejich vynikající expozice vůči středozemnímu slunci a svěží vánek z hor, který zajišťuje teplotu o 3 – 4 stupně nižší oproti průměru v regionu.

Vápencovo-jílovitá půda s vysokým podílem vápence dobře uchovává vodu a svěžest. To umožňuje určitým odrůdám, jako např. Pinot Noir, citlivé na nedostatek vody a tepla, aby plně využili svůj potenciál.

 

Filozofií majitele vinařství je vyrábět omezené objemy s nejvyšší zárukou kvality.

Vína Mas Brès

Ekologická řada vín Mas Brès spadá pod vinařství Domaine de Gournier a zahrnuje vinohrady s BIO certifikací. 

Jedinečnost vinic je založena na jednoodrůdovém složení – kombinují se tradiční odrůdy pěstované v jižní Francii s dalšími z jižních oblastí. Typickým znakem vín Mas Brès je jejich uhlazenost a svěžest.

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.

Domaine Calage-Rességuier

Region: Occitanie (dříve Languedoc)

Mikroregion: Pays Hérault

Domaine Calage-Rességuier je mladičké vinařství založené třemi přáteli v roce 2000 z lásky k vínu, k regionu, ze kterého pochází a k životu. Toto vinařství hospodaří formou udržitelného zemědělství na pouhých 15 hektarech půdy. 

I přes svou malou rozlohu se zde nachází jak půdy jílovo-vápenité, tak břidlicové, což dodává zde pěstovaným vínům velkou rozmanitost. Pěstují se zde kromě dobře známých odrůd jako je Sauvignon a Chardonnay také ty méně známé - Syrah, Grenache, Carignan, Cinsault, Vermentino  a Petit Manseng.

 

Filozofií majitelů vinařství je vyrábět víno jiné než všichni ostatní, víno pro přátele, víno, kterého když se napijete tak poděkujete životu za ty drobné chvíle štěstí, jednoduché, ale pravdivé.

Důkazem výjimečnosti vín pocházejících od Calage-Rességuier je jeho přítomnost na stolech v Elysejském paláci u prezidenta Macrona!

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.

Chateau de Cranne - Vignobles Lacoste

Region: Bordeaux

Rodina Lacoste hospodaří na necelých 45 hektarech v oblasti mezi nejvýznamnějšími víny z Bordeaux tj. Pomerol a St. Emilion na severu a Sauternes na jihu. Stejně jako v těchto oblastech i zde mezi odrůdami dominuje Merlot, Cabernet Sauvignon a Cabernet Franc, který stál u vzniku obou prvně zmíněných.

Samotná historie tohoto vinařství sahá až do roku 1833. Již v polovině 19. století bylo toto vinařství vyhlášené pro svá výjimečně kvalitní vína. Od roku 2013 je certifikováno BIO.

 

Filozofií majitele vinařství je být svou bio kvalitou lepší než nejlepší vína z Bordeaux 

Typickým znakem vín Lacoste je jejich hebkost a dlouhé doznívání chuti. 

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.